Terörü destekleyen tarafların “muhalifler” adını verdikleri teröristlerden kalma yine ABD ve İsrail menşeli silahlar bulundu.

Kunaytra kırsalında güvenlik kaynağı SANA’ya açıklamasında; Nusra Cephesi ve çatısı altında olan radikal teröristlerin daha önce bulundukları Cebata el Haşab Beldesi kırsalında yapılan arama tarama operasyonları sırasında İsrail’in desteklediği Nusracı teröristlerden kalma büyük miktarda ve muhtelif türlerde silahların bulunduğunu belirtti.

Güvenlik kaynağı Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi yuvalarında ele geçirilen silahların arasında Ürdün, İsrail ve ABD menşeli ağır silahlar ve ekipmanların bulunduğuna dikkat çekti.

Söz konusu silahlar ve mühimmatın İsrail işgali altındaki Golan topraklarını ayıran dikenli teller yakınında bulunduğunu ifade eden güvenlik kaynağı, terörislterin aralarında ağır silahlar ve anti zırh roketlerinin bulunduğu silahları yerin altına sakladıklarını ifade etti.

Güvenlik kaynağı bölgeyi teröristlerin yerleştirdikleri mayın ve bomba düzeneklerinden temizleme amaçlı arama tarama operasyonlarının bölge halkının tam işbilriği ile devam ettiklerini ifade etti.