İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengsiri, ”Düşman Fars Körfezi’nde hesap hatası yaparsa Fars Körfezi düşman için mezarlığa dönüşür’ dedi.

İranlı askeri yetkili, İran’ın Fars Körfezi’nin güvenliğini temin ettiğini ve bugün Fars Körfezi’nde güvenliğin tam sağlandığını ama yabancıların bu güvenliğin bozulmasından yana olduklarını fakat kendilerinin bütün herkese Fars Körfezi’nin güvenliğini sağlamaya hazır olduklarını ilan ettiklerini ve düşmanların da bölgede daimi olarak askeri varlıklarını bulunduramayacaklarını söyledi.

İran devrim muhafızları ordusu deniz kuvvetleri komutanı, Fars Körfezi’nin kapalı bir körfez olduğunu ve bazı düşman gemilerin nükleer yakıtla, Fars Körfezi’nde çevre sağlığı açısından ciddi faciaya neden olabileceklerini söyledi.

İranlı askeri yetkili, düşmanlara ait gemilerin nükleer yakıtın kendi ülkelerinde neden olacağı çevre sağlığından dolayı kendi ülkelerinin denizlerinde bulunmadığını aksine bu tehlikeyi başka ülkelere yaydıklarını söyledi.