Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Filistin’in dimdik ve güçlü şekilde kalmaya devam edeceğini ve Allah’ın lütfuyla pek uzak olmayan bir gelecekte Filistin milleti nihai zafere ulaşacağını belirtti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bugün Tahran’da Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nohale ile beraberindeki heyetin kendisiyle yaptığı görüşmede, Filistin meselesinde net bir denklem bulunduğunu belirterek “Bu denkleme göre, eğer direnirseniz kazanacaksınız aksi takdirde muzaffer olmayacaksınız. Kanaatimce, bugüne kadar Siyonist Rejim’e karşı direniş gösteren Filistin halkı başarılı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Filistin halkı ve direnişinin Arap ordularının yenemedikleri Siyonist rejim ordusuna galip gelip, onlara diz çöktürdüklerini belirterek, Allah’ın izniyle daha büyük zaferlere Filistin halkı ve direnişin imza atacağını kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei beyanatının devamında şöyle konuştu: Siyonist rejim direniş gruplarıyla iki önceki savaşta, 22 günlük ve 8 günlük sürelerin ardından ateşkes talebinde bulundu. Son çatışmada ise 48 saat sonra ateşkes çağrısı yaptı. Bu da gasıp Siyonist rejimin diz çökmesi demektir.”

“Filistin halkının son yıllardaki süregelen zaferlerinin temel nedeni direniştir.” diyen Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, direnişin devam ettiği takdirde Siyonist Rejim’in gerileme ve çöküş sürecinin de devam edeceğini kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ayrıca, istikbar cephesinin İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik ağır baskısına işaretle, “Bu baskılar asla bizi Filistin’e destek konusunda dini, ilahi ve akli vazifemizden vazgeçiremez.” ifadelerini kullandı.