Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS sözcüsü Fevzi Berhum, Batı Yaka’da terör rejimi ordusundan 3 İsrail askerinin öldürülmesi eyleminin, siyonistlerin Batı Yakası’nda hesaplarının bozulmasına neden olduğunu söyledi.

Fevzi Berhum, dün İRNA’ya yaptığı açıklamada, Filistin milletinin her zaman Filistin direnişinin arkasında olduğunu ve savunduğunu belirterek, ”siyonist İsrail asla bu direnişini kıramaz’ dedi.

Bu arada direniş güçlerinin çağrısıyla dün Gazze’de birayla gelen binlerce Filistinli, işgalci İsrail güçlerinin son günlerde Kudüs, Nablus ve Ramullah’da Filistinlilere yönelik cinayetleri protesto ettiler.

Bu arada Lübnan Hizbullah hareketi de, Filistin direniş güçlerinin terör rejimi İsrail’e karşı mücadelesine destek verdiğini bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketi, dün yayınladığı bildiride, Filistin direniş güçlerinin işgal altıdaki Kudüs ve Batı Yaka’da terör rejimi ordusuna karşı düzenlediği eylemlerin gurur verici olduğunu ve bu eylemlerin direniş güçlerinin terör rejimine karşı kararlı mücadelesinin devam ettiğini gösterdiğini bildirdi.

Filistinli direnişçilerin 3 İsrail askerini öldürmesi, terör rejimi ordusunun 2 Filistinli şehit etmesinin hemen ardından gerçekleşti.